Film sferyczny, czyli video 360 stopni

1. Co to jest film sferyczny, video 360 stopni?

Film sferyczny lub jak kto woli video 360 stopni to film, którego sceną jest wszystko wokół kamery. To oczywiście mocno uproszczona definicja. Film sferyczny to film, którego scena jest nieograniczona. Nowym terminem będzie napewno scena 360 stopni, która charakteryzuje film sferyczny. W normalnym filmie 2d, a nawet 3d oglądamy obraz, który sugeruje nam operator kamery lub reżyser. Na filmie 360 obserwujemy jednak to co chcemy, również całe otoczenie wokół kamery. Kamera 360 stopni daje ogromne możliwości, może nawet takie których jeszcze nie odkryliśmy. Możemy obserwować nie tylko akcje filmu, ale również wszystko wokół. Na filmie sferycznym to my decydujemy gdzie chcemy spojrzeć.  

 

 

2. Do czego wykorzystać film sferyczny?

Filmy 360 stopni dają ogromne możliwości na obserwacje całego otoczenia. Scena filmu sferycznego dostarcza nam o wiele więcej informacji niż zwykły film 2d. Do czego więc wykorzystać filmy sferyczne?

Filmy sferyczne w Polsce są nowością. Na palcach jednej ręki można wyliczyć filmy sferyczne w Polskim internecie. Na świecie jest już ich całkiem sporo i w szybkim tempie przybywa. A przybywa głównie za sprawą YouTube.com. Portal jakiś czas temu uruchomił możliwość publikowania filmów 360 stopni.

Film sferyczny 360 prawdopodobnie będzie następcą filmu 2d, 3d. Filmy sferyczne napewno zagoszczą w naszej świadomości. Napewno też za niedługo usłyszymy o dużej amerykańskiej produkcji filmowej, która ukaże nam walory scenerii 360 stopni.

Od wielkich produkcji do życia codziennego. Filmy sferyczne, tak samo jak filmy 2d, wykorzystamy w życiu codziennym do kręcenia wydarzeń z życia, prezentacji ciekawych miejsc, zabytków.

Załóżmy że chcielibyśmy nakręcić video 360 z wesela lub innej imprezy okolicznościowej. Wyobrażmy sobie scenę filmu 360 stopni. Kamera 360 uwieczni dosłownie wszystko wokół na jednym filmie. Podczas oglądania całego wydarzenia na ekranie monitora będziemy mogli zobaczyć obserwować dowolnie wybraną osobę lub miejsce. Nic nie umknie naszej uwadze. Zastanówmy się przez chwilę ile istotnych informacji umyka z innej strony kamery w przypadku kamery 2d. Ile emocji kamerzysta nie zdążył uwiecznić. Film sferyczny możemy wykorzystać aby nagrać dowolne inne wydarzenia. Zawsze będziemy mieli pełen obraz. 

 

3. Film sferyczny vs. wirtualny spacer.

Wirtualny spacer to aplikacja składająca się głównie ze zdjęć wysokiej jakości panoram sferycznych. Wirtualny spacer serwuje nam obraz statyczny. Film sferyczny to obraz dynamiczny. Film sferyczny jak każdy film składa się z klatek. Jedna klatka to jedna panorama sferyczna wirtualnego spaceru

 

4. Gdzie można publikować film sferyczny?

Filmy 360 stopni można publikować na:

- własnym firmowym kanale Youtube;

- na firmowej stronie www;

- na portalach społecznościowych w tym facebook;

 

5. Od czego zależy cena filmu sferycznego?

Cena filmu sferycznego zależy napewno od czasu jego trwania. Filmy wyceniamy indywidualnie. Zapraszamy do kontaktu, cennik oraz wszystkie szczegóły podamy w e-mailu.

 

6. Pomysły na filmy sferyczne?

Nasze pomysły na filmy sferyczne:

- prezentacja wnętrza firmy;

- prezentacja otoczenia firmy, film sferyczny z drona lecącego wokół firmy;

- wydarzenia i eventy;

- imprezy okolicznościowe w tym komunie, wesela, festyny. 

 

7. Parametry i jakość naszych filmów sferycznych.

Rozdzielczość naszych filmów:

- 4K (2160i) Ultra HD;

- 2,7K (1440p) Full HD;

- 1080p HD oraz niższe rozdzielczości.

Klatek na sekunde:

- 4K 30-FPS;

- 2,7K 60-FPS;

- 1080p 120-FPS;

Rozdzielczość 4K to obecnie najwyższa rozdzielczość filmu. Jest to bardzo duży format, którego ostrość i jakość jest po prostu rewelacyjna. Filmy robione w formacie 4K mają wysokie wymagania sprzętowe. Format filmów w 2K i 1080p to również bardzo dobra jakość, która zadowoli nawet najbardziej wybrednych.

Skontaktuj się z Rekomendowanym Fotografem Google

Kontakt

Panoramix3D - Spacery Wirtualne

www.panoramix3d.pl

tel. +48 503 521 360

e-mail: streetviewpol@gmail.com

e-mail: panoramix3d@wp.pl
e-mail: wirtualny360@gmail.com