Spacer Google Street View - wszystko o usłudze

1. Jak usługa Street View może pomóc mojej firmie?

Prezentując wnętrza swojej firmy w wyszukiwarce i na mapach Google, pozyskasz o wiele więcej odwiedzających. Każdy ciekawy świata internauta lub potencjalny klient, będzie mógł zaspokoić ciekawość zwiedzając wnętrze Twojego lokalu. Wszyscy odwiedzający wnętrza Twojej firmy przez internet, będą widzieć to samo co klienci odwiedzający Twoją firmę na żywo. Każdy potencjalny klient, przed pojawieniem się osobiście, może odwiedzić Twoją firmę przez internet otrzymując bardzo realny jej obraz, za pomocą wirtualnego spaceru po wnętrzach. Dzięki usłudze Street View nie ogranicza Cię już nic. Nie jesteś ograniczony do lokalnych klientów. Twoja firma ma znacznie większy zasięg. Usługa Street View to bardzo ciekawa alternatywa dla strony internetowej.

 

2. Gdzie mogę zobaczyć te wszystkie zdjęcia i wirtualny spacer?

Wszystkie zdjęcia i wirtualny spacer Google, które według wytycznych wykona Rekomendowany Fotograf Google, będą opublikowane w wyszukiwarce, na Mapach Google oraz opcjonalnie na facebook'u i Twoich stronach www. Zobacz jak wygląda przykładowy wirtualny spacer Google opublikowany na facebooku

 

3. Jak będzie można znaleźć wirtualny spacer po wnętrzach mojej firmy?

Wirtualny spacer firmy pojawi się w wyszukiwarce w rozbudowanych wynikach wyszukiwania, które dostarczają wiele cennych informacji o firmie wraz możliwością przeniesienia się do wnętrza firmy.

Wirtualny spacer będzie również dostępny z poziomu Map Google. Klikając w lokalizację firmy na mapach, będzie można zobaczyć wnętrze klikając w odpowiedni odnośnik do prowadzący do spaceru po wnętrzach wybranej placówki. 

Kolejnym sposobem na znalezienie firmy jest Street View. Street View jest powiązany z mapami Google. Każdy, kto lubi zwiedzać miasta wirtualnie, może także za pomocą Street View odnaleźć twoją firmę i wejść głównym wejściem do środka, jak to się zwykle robi w rzeczywistości.

Po zapoznaniu się z wnętrzem, kazdy klient będzie miał również możliwość dojechać niemal pod same drzwi Twojej firmy dzięki nawigacji na mapach Google. Warunkiem jest posiadanie smartfona z GPS,em.

 

4. Czy będę właścicielem tych zdjęć wykonanych przez fotografa, czy mogę je dostać na nośniku?

Tak. Według umowy podpisanej pomiędzy fotografem Google, a firmą, wszystkie wykonane zdjęcia przechodzą na własność zleceniodawcy. Fotograf zachowuje prawo do publikacji zdjęć jako swoje portfolio, z czego korzyści czerpie również firma. Zdjęcia zostaną przekazane na nośniku CD, DVD. Wszystkie zdjęcia POI są również dostępne w na wizytówce Google+, można je ściągnąć zarządzać nimi i usuwać.

 

5. Czy moja firma kwalifikuje się do skorzystania z usługi?

Tak. Z usługi spacer Street View Gogle może skorzystać praktycznie każda firma z każdej branży.

 

6. Dlaczego tylko Rekomendowany Fotograf Google może wykonać taką sesję, a nie ja sam lub zaprzyjaźniony fotograf?

Fotograf Google to osoba specjalnie przeszkolona przez Google, która według wymagań i wytycznych Google tworzy i publikuje wirtualne spacery na mapach Google. Fotograf Google posiada odpowiedni sprzęt, wiedzę i doświadczenie.

 

7. Ile będzie kosztować sesja zdjęciowa?

Aby dokonać wyceny wirtualnego spaceru, fotograf Google ma obowiązek pojawić się osobiście w firmie, która jest zainteresowana usługą. Jest to korzystne dla obydwu stron gdyż pozwala uniknąć wszelkich niedomówień. Cena zaproponowana przez Fotografa Google będzie proporcjonalna do wielkości lokalu firmy. Im więcej kroków / panoram360 będzie zawierał wirtualny spacer tym cena od jednego kroku będzie niższa. Zasada "więcej za mniej". Masz oczywiście możliwość wynegocjowania u fotografa możliwej do zaakceptowania ceny za usługę. Ceny nie są wygórowane dlatego usługa cieszy się taką popularnością wśród właścicieli firm.

 

8. Czy na usługę Street View podpisywana jest jakaś umowa?

Tak. Przed sesją fotograficzną Rekomendowany Fotograf przedstawi do Twojej akceptacji standardową Umowę o świadczenie usług, która opisuje zakres usług. 

 
9. Ile trwa sesja fotograficzna?

Sesja fotograficzna przeważnie trwa około godziny, ale zależy to od wielkości firmy.

 

10. Czy powinienem w jakiś sposób przygotować firmę do sesji fotograficznej?

Oczywiście tak. Warto zadbać o porządek podczas sesji fotograficznej, atmosferę, ewentualnie jakiś ciekawy wystrój. To Ty decydujesz co chcesz pokazać potencjalnym klientom.

 
11. Jakie części mojej firmy zostaną sfotografowane?

Sesje fotograficzne powinny obejmować główne obszary firmy, z którymi mają kontakt klienci. Wraz z fotografem możesz ustalić obszary firmy, które chcesz pokazać klientom, oraz takie, których nie chcesz fotografować. Celem zdjęć jest pokazanie klientom, czego mogą się spodziewać, gdy odwiedzą Twoją firmę w zwykły dzień.

 
12. Czy sesja zdjęciowa zakłóci pracę mojej firmy?

Nie zakłóci. Wiemy, że prowadzisz firmę i dlatego zaplanujemy sesję w taki sposób, by była jak najmniej uciążliwa. Fotograf Google dostosuje się do Ciebie przy planowaniu sesji. Sesje nie wymagają specjalnego oświetlenia ani przygotowań, więc nie musisz wstrzymywać działalności. Sesje nie są uciążliwe i nie powinny przeszkadzać w zwykłym funkcjonowaniu firmy, warto poinformować kadrę pracowniczą, że wykonywane będą zdjęcia, i poprosić ich, by w razie możliwości starali się nie wchodzić w kadr i ogólnie współpracować z fotografem.

 
13. Czy na zdjęciach mogą znajdować się osoby?

Na zdjęciach mogą być osoby. Lecz trzeba rozważyć, czy korzystniejsze dla spaceru i wizerunku Twojej firmy, będzie by ludzi na zdjęciach jednak nie było. Ponieważ chcemy, by głównym tematem zdjęć były jednak wnętrza Twojej firmy, staramy się, by znajdowało się na nich jak najmniej osób. Jako właściciel firmy odpowiadasz za powiadomienie pracowników i klientów o trwającej sesji fotograficznej. A także powiadomienie i uzyskanie pozwolenia właściciela wynajmowanego lokalu itp.

 

14. Co to są zdjęcia POI, o których mowa?

Zdjęcia POI to zdjęcia zwykłe "płaskie", dokumentujące najważniejsze miejsca w firmie. Fotograf Google będzie fotografował np.: elementy wystroju, widok od frontu, godziny pracy, szyld, metody płatności, serwowane dania, towary na sprzedaż itp

 
15. Czy mogę przejrzeć wirtualny spacer i zdjęcia przed jego publikacją na mapach oraz na mojej stronie w Google+ Lokalnie?

Zdjęcia POI poddawane są znacznej obróbce i będziesz mógł je zobaczyć po publikacji. Lecz gdy nie będziesz z nich zadowolony możesz je szybko usunąć i załadować inne. Jeśli chodzi o spacer wirtualny, to oczywiście możesz zobaczyć widok roboczy. Widok roboczy będzie juz widokiem, który będzie przeznaczony do publikacji. Dostając do przejrzenia widok roboczy masz juz pewność, że spacer spełnił wszystkie wymogi jakościowe Google i jest gotowy do publikacji w tej formie.

 
16. Czy można umieść spacer i zdjęcia na stronie internetowej mojej firmy i na facebook'u?

Tak. Zachęcamy do pokazywania wirtualnej wycieczki po firmie swoim klientom. Zaraz po publikacji wirtualnego spaceru poproś fotografa o Kod HTML do widoku. Umieścisz go na swojej stronie www oraz facebook'u

 
17. Czy mogę powtórzyć sesję fotograficzną żeby zaktualizować wygląd wnętrza firmy?

Tak. Możesz ponownie umówić się z fotografem na dowolną liczbę powtórnych sesji, ale to fotograf określa koszt takiej sesji. Z reguły powtórna sesję otrzymasz z rabatem -10% od poprzedniej ceny. O powtórną sesję zazwyczaj proszą firmy po wykonanym remoncie, zmianie wystroju wnętrz lub zmianie dekoracji sezonowych. Pamiętaj, że zawsze możesz samodzielnie przesłać aktualne zdjęcia POI w Google+ Lokalnie.

 

18. Czy muszę spełnić jakieś warunki techniczne żeby móc skorzystać z usługi spacer Street View?

Żeby móc dołączyć do tego projektu firma musi być dodana do Mapy Google oraz posiadać wizytówkę w serwisie Google+ Lokalnie . Rekomendowany fotograf Google wykona dla Państwa wszystkie niezbędne czynności, aby dodać Waszą firmę do wyżej wymienionych serwisów Google. Dadaj samodzielnie wizytówkę Google+ Lokalnie  

 

19. Co należy do usług dodatkowych świadczonych przez fotografa?

Do usług dodatkowych, które możesz zlecić Fotografowi Google należy umieszczanie wirtualnych spacerów na facebook'u. Cena umieszczenia spaceru na facebook'u wynosi 50 PLN netto. Wykonanie tych czynności możesz również zlecić innej firmie. 

 

20. Czy Fotograf Google ma jakiś narzucony schemat wykonywania zdjęć ?

Tak. Fotograf ma obowiązek wykonać trzy pierwsze panoramy360 / kroki według następującego schematu:

  • Pierwszy krok widok na zewnątrz ok. 3m od drzwi wejściowych do budynku
  • Drugi krok widok na zewnątrz ok. 1m od drzwi wejściowych do budynku
  • Trzeci krok widok wewnątrz budynku ok. 1 m od drzwi wejściowych
  • Każdy kolejny krok należy wykonywać co ok. 5m (max) bez przeszkód i załamań pomiędzy.

Każdy lokal, budynek fotografowany jest w takim właśnie schemacie.  

 

21. W których miastach Polski działa fotograf google?


Warszawa, Kraków, Łódź, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Szczecin, Bydgoszcz, Lublin, Katowice, Białystok, Gdynia, Częstochowa, Radom, Sosnowiec, Toruń, Kielce, Rzeszów, Gliwice, Zabrze, Olsztyn, Bielsko-Biała, Bytom, Ruda Śląska, Rybnik, Zielona Góra, Tychy, Gorzów Wielkopolski, Dąbrowa Górnicza, Elbląg, Płock, Opole, Wałbrzych, Włocławek, Tarnów, Chorzów, Koszalin, Kalisz, Legnica, Grudziądz, Jaworzno, Słupsk, Jastrzębie-Zdrój, Nowy Sącz, Jelenia Góra, Siedlce, Konin, Piotrków Trybunalski, Mysłowice, Inowrocław, Piła, Lubin, Ostrów Wielkopolski, Ostrowiec Świętokrzyski, Gniezno, Suwałki, Stargard Szczeciński, Głogów, Siemianowice Śląskie, Pabianice, Zamość, Chełm, Leszno, Tomaszów Mazowiecki, Przemyśl, Stalowa Wola, Kędzierzyn-Koźle, Łomża, Żory, Tarnowskie Góry, Mielec, Tczew, Ełk, Pruszków, Bełchatów, Świdnica, Będzin, Biała Podlaska, Zgierz, Piekary Śląskie, Racibórz, Legionowo, Ostrołęka, Świętochłowice, Zawiercie, Starachowice, Wejherowo, Wodzisław Śląski, Puławy, Skierniewice, Starogard Gdański, Tarnobrzeg, Rumia, Radomsko, Skarżysko-Kamienna, Krosno, Kołobrzeg, Dębica, Piaseczno, Kutno, Otwock, Nysa, Ciechanów, Zduńska Wola, Sieradz, Świnoujście, Żyrardów, Szczecinek, Mińsk Mazowiecki, Świdnik, Chojnice, Mikołów, Nowa Sól, Bolesławiec, Oświęcim, Malbork, Knurów, Sanok, Jarosław, Kwidzyn, Żary, Chrzanów, Sopot, Wołomin, Oleśnica, Sochaczew, Brzeg, Olkusz, Jasło, Cieszyn, Czechowice-Dziedzice, Kraśnik, Lębork, Dzierżoniów, Ostróda, Nowy Targ, Police, Iława, Ząbki, Czeladź, Myszków, Oława, Żywiec, Zgorzelec, Swarzędz, Bielawa, Mława, Luboń, Łuków, Augustów, Grodzisk Mazowiecki, Bochnia, Śrem, Giżycko, Września, Marki, Krotoszyn, Pruszcz Gdański, Łowicz, Brodnica, Nowy Dwór Mazowiecki, Czerwionka-Leszczyny, Gorlice, Turek, Kętrzyn, Kłodzko, Zakopane, Wyszków, Biłgoraj, Żagań, Jarocin, Świecie, Bielsk Podlaski, Wałcz, Pszczyna, Wągrowiec, Białogard, Bartoszyce, Kluczbork, Sandomierz, Skawina, Szczytno, Lubliniec, Kościan, Jawor, Kościerzyna, Reda, Wieluń, Świebodzice, Nowa Ruda, Piastów, Koło, Ostrów Mazowiecka, Goleniów, Środa Wielkopolska, Polkowice, Lubartów, Łaziska Górne, Płońsk, Zambrów, Grajewo, Mrągowo, Świebodzin, Opoczno, Lubań, Rydułtowy, Wieliczka, Prudnik, Gryfino, Działdowo, Hajnówka, Kobyłka, Aleksandrów Łódzki, Andrychów, Rawicz, Chełmno, Gostyń, Orzesze, Józefów, Trzebinia, Ozorków, Końskie, Kamienna Góra, Tomaszów Lubelski, Łęczna, Bieruń, Pisz, Sulejówek, Krasnystaw, Chodzież, Wadowice, Pułtusk, Pionki, Nakło nad Notecią, Kęty, Gostynin, Szamotuły, Sokołów Podlaski, Sokółka, Pyskowice, Złotów, Międzyrzecz, Sierpc, Hrubieszów, Oborniki, Strzelce Opolskie, Myślenice, Bogatynia, Kostrzyn nad Odrą, Kozienice

 

22. Do czego można wykożystać wykonane przez fotografa zdjęcia?

Zdjęcia możesz wykożystać także w następujących rozwiązaniach:

1. Publikacje 360 na facebooku

2. Statyczne filmy 360 stopni

3. Aplikacje VR publikowane w Sklepie PLAY

4. Spacery Google Street View

5.  Żywe panoramy - livepano

6. WIrtualne spacery na stronę www

7. Interaktywne filmy VR 360 stopni

 

23. Inne usługi świadczone w technologii 360.

Usługi świadczone przez naszą firmę:

1. Filmy 360 stopni 

pojęcia pokrewne - filmy 360, filmy 360 youtube, filmy sferyczne, video 360, video sferyczne

 

2. Filmy 360 / 3D - filmy w formacie 3D

pojęcia pokrewne - filmy 360/3D, filmy vr, filmy 3D youtube, 

 

3. Wirtualne spacery 360/ VR

pojęcia pokrewne - spacer wirtualny, wirtualna wycieczka, spacer 360, wirtualne zwiedzanie, wirtualne spacery

 

4. Aplikacje interaktywne

pojęcia pokrewne - aplikacje VR, aplikacje virtual reality

 

5. Statyczne filmy 360 stopni

pojęcia pokrewne - filmy 360 stopni

 

6. Żywe panoramy - livepano

 

7. Filmy 360 z drona

pojęcia pokrewne - filmy 360 dron, filmy 360 z lotu ptaka, 

 

8. Spacer Google Street View 

pojęcia pokrewne - spacer google, street view google, wirtualny spacer google, google maps wirtualny spacer, fotograf google street view, firma w street view, google view, spacery wirtualne, firma w street view, wirtualne wycieczki street view.

 

9. Interaktywne filmy 360 stopni

pojęcia pokrewne - interaktywny film 360

 

24. Czy fotograf google jest uczestnikiem programów takich jak: Street View Rekomendowani, Street View Trusted, Lokalny Przewodnik Google?

Tak. Jesteśmy agencją rekomendowaną i partnerem Google, jesteśmy także uczestnikiem wszystkich powyższych programów.

 

Kwestie prawne i zachowanie prywatności

 

1. Jakie środki są podejmowane, by zapewnić prywatność i zgodność z prawem?

Sesje nie obejmą żadnych obszarów firmy, których nie chcesz pokazywać. Ponadto fotograf zawsze uprzedza klientów i pracowników przed zrobieniem zdjęcia, by uszanować ich prywatność. Wszystkie zdjęcia panoramiczne zostaną przetworzone z wykorzystaniem naszej najnowszej technologii do zamazywania twarzy osób na zdjęciach. W każdej chwili możesz poprosić o zamazanie dodatkowych twarzy, cen lub usunięcie całych zdjęć, używając linku „Zgłoś problem”, który znajduje się na dole zdjęcia panoramicznego lub na Twojej stronie Google+ Lokalnie.

 
2. Czy Google będzie używać zdjęć gdzie indziej niż na stronach Google+ Lokalnie?

Google może używać tych zdjęć w innych usługach i aplikacjach w nowy sposób, dzięki któremu informacje o Twojej firmie będą bardziej przydatne i dostępne dla użytkowników. Na przykład, dzięki dalszej integracji z Mapami Google klienci mogą łatwo znaleźć te zdjęcia w Street View na 360-stopniowych panoramach dróg w pobliżu.

 
3. Czy mogę zamazać zdjęcia lub usunąć wszystkie panoramy z wizytówki mojej firmy?

Tak. Jeśli dostrzeżesz poważny problem, możesz nas poprosić o zamazanie dowolnego obszaru na każdym zdjęciu panoramicznym. Możesz nas też poprosić o usunięcie wszystkich panoram. Obecnie nie możemy usuwać pojedynczych panoram. Aby poprosić o zamazanie lub usunięcie, kliknij link „Zgłoś problem” na danym zdjęciu i podaj wymagane informacje. Pamiętaj, że zamazywanie/usuwanie może potrwać kilka dni.

 
4. Czy moje zdjęcia mogą zostać usunięte z innych przyczyn?

Tak. Zdjęcia mogą zostać usunięte, jeśli nie będą zgodne z zasadami Google dotyczącymi zdjęć. Choć zdjęcia firmowe przed przesłaniem są poddawane kontroli jakości, niektóre z nich mogą zostać zgłoszone jako nieodpowiednie przez inne osoby, a następnie usunięte.

 
5. Czy mogę poprosić o usunięcie zdjęcia, jeśli nie jestem właścicielem firmy?

Tak. Podobnie jak w przypadku zdjęć Street View, nasze narzędzie „Zgłoś problem” umożliwia użytkownikom przesłanie prośby o zamazanie 360-stopniowych panoram, na których się znajdują. Użytkownicy mogą też poprosić o usunięcie zdjęć przedstawiających nieodpowiednie treści, a właściciele firm mogą nas poprosić o usunięcie zdjęć w formacie 360 stopni wykonanych przez fotografów. Służą do tego linki „Zgłoś problem” i „Zgłoś nieodpowiednie zdjęcie”.

Nie znalazłeś odpowiedzi - zadaj pytanie za pomocą formularza

Skontaktuj się z Rekomendowanym Fotografem Google

Kontakt

Panoramix3D - Spacery Wirtualne

www.panoramix3d.pl

tel. +48 503 521 360

e-mail: panoramix3d@wp.pl
e-mail: wirtualny360@gmail.com