var sp_preloader = '0'; var sp_gotop = '0'; var sp_offanimation = 'slidetop';

Informacje ogólne

Sesja zdjęciowa przeważnie trwa około 2 godzin, ale ostatecznie to zależy od ilości pomieszczeń w budynku co przekłada się na ilość zdjęć 360 stopni do wykonania.
Tak. Przed lub po sesji zdjęciowej fotograf przedłoży do Państwa akceptacji standardową umowę o świadczenie usług fotograficznych, która będzie zawierała wszystkie ustalenia omówione pomiędzy stronami podczas rozmów przeprowadzonych przed dniem sesji. W umowie zostanie zawarta klauzula przekazania autorskich praw majątkowych do zdjęć. Aby się zapoznać z treścią umowy może być dostarczona wcześniej. 
Tak. Przed sesją zdjęciową warto zadbać o porządek w pomieszczeniach, można ewentualnie dodać jakiś ciekawy wystrój. Wskazane aby usunąć z pomieszczeń rzeczy, które zwykle tam nie należą. Państwo decydujecie o wyglądzie pomieszczeń w firmie.
Sesje zdjęciowa powinny obejmować główne obszary firmy, z którymi mają kontakt klienci. Wraz z fotografem powinniście Państwo ustalić obszary firmy, które zostaną sfotografowane, a które pominięte.
Nie. Zaplanujemy sesję w taki sposób, by była jak najmniej uciążliwa dla personelu i klientów. Fotograf dostosuje się do Państwa obowiązków w pracy przy planowaniu sesji. Sesje zdjęciowe nie wymagają specjalnego oświetlenia ani przygotowań, więc nie trzeba wstrzymywać działalności. Sesje nie są uciążliwe i nie powinny przeszkadzać w zwykłym funkcjonowaniu firmy. Warto jednak poinformować kadrę pracowniczą, że wykonywane będą zdjęcia, i poprosić ich, by w razie możliwości starali się nie wchodzić w kadr i ogólnie współpracować z fotografem
Tak. Lecz trzeba rozważyć, czy dla wyglądu zdjęć i wizerunku Twojej firmy, korzystniejsze będzie by ludzi na zdjęciach jednak nie było. Ponieważ chcemy, by głównym tematem zdjęć były jednak wnętrza Twojej firmy, staramy się, by znajdowało się na nich jak najmniej osób. Państwa obowiązkiem będzie powiadomienie pracowników i klientów o trwającej sesji fotograficznej. A także powiadomienie i uzyskanie pozwolenia właściciela wynajmowanego lokalu itp.
Tak. Prezentację w wersji roboczej będzie można zobaczyć przed publikacją.
Tak. Zachęcamy do udostępnienia wirtualnej wycieczki na firmowej stronie internetowej. Zaraz po publikacji wirtualnego spaceru, fotograf wygeneruje kod HTML okna spaceru, który należy wkleić do kodu HTML strony www. Najlepiej aby przeprowadziła to osoba kompetentna, najlepiej administrator strony firmowej.
Tak. Zdjęcia 360 stopni można umieścić na facebooku w formie postów. Można również umieścić jedno zdjęcie w banerze na facebooku. Można to wykonać podobnie jak publikujemy zwykłe zdjęcia. 
Tak. Zdarza się że na przełomie nawet kilku lat wygląd firmy się zmieni. Można wtedy zaktualizować wszystkie zdjęcia 360 stopni. Zachęcamy do ponownego umówienia się na sesję zdjęciową z fotografem. 
Spacer Google Street View jest publikowany na Mapach Google Street View. W wizytówce firmy zostaną umieszczone odnośniki do spaceru wirtualnego. Wszystkie zdjęcia 360 stopni są hostowane na koncie firmy w panelu Moja Firma.
Tak. Fotograf Google powinien wykonać dwa pierwsze zdjęcia 360 stopni na zewnątrz. Kolejne zdjęcia 360 będą wewnątrz. Rozmieszczenie zdjęć powinno być intuicyjne aby każdy mógł łatwo przemieszczać się pomiędzy pomieszczeniami.
Tak. Na podstawie umowy podpisanej z fotografem, wszystkie wykonane zdjęcia 360 stopni podczas sesji zdjęciowej stają się własnością Państwa firmy. Fotograf zachowuje prawo do publikacji zdjęć jako swoje portfolio, z czego korzyści czerpie również firma. Zdjęcia 360 stopni zostaną udostępnione do pobrania na własny dysk.
Tak. Spacery wirtualne Google można oglądać na goglach wirtualnej rzeczywistości. Trzeba pobrać na telefon aplikację street view ze sklepu play, a następnie odszukać spacer.
Tak. Spacer Google działa na smartfonach i urządzeniach mobilnych. Jeśli smartfon wyposażony jest w żyroskop, obracając telefonem można obracać ekran.

Tak. Z usługi spacer Street View Gogle może skorzystać praktycznie każda firma z każdej branży.

Naszą ofertę kierujemy do wszystkich firm i z każdej branży. Wirtualny spacer z pewnością wpłynie na wizerunek i postrzeganie każdej firmy przez potencjalnych klientów.

Wirtualne spacery mają:

 • hotele i pensjonaty, domy wczasowe
 • restauracje, puby i dyskoteki
 • ośrodki wypoczynkowe i domy wczasowe
 • salony spa i siłownie
 • gabinety kosmetyczne i salony fryzjerskie
 • gabinety lekarskie i kliniki, apteki
 • salony samochodowe i obiekty sportowe
 • obiekty użyteczności publicznej
 • przedszkola, żłobki, szkoły
 • ciekawe miejsca i zabytki
 • imprezy plenerowe, ciekawe wydarzenia
 • nieruchomości, powierzchnie biurowe, osiedla mieszkaniowe
 • gospodarstwa agroturystyczne i domy weselne
 • sklepy sportowe, rowerowe
 • wiele innych

Kwestie prawne i zachowanie prywatności

Tak. Twarze osób prywatnych, które zostaną zostaną zamazane w programie. Tablice rejestracyjne oraz inne informacje, nazwy naruszające prawa do prywatności osób zostaną zamazane. W trakcie sesji zdjęciowej fotograf poinformuje osoby postronne o trwającej sesji. 
Tak. Jeśli zdjęcia 360 stopni firmy naruszają prawo firma Google ma prawo do usunięcia zdjęć. Jeśli Państwo zdecydujecie o usunięciu zdjęć można to zrobić w panelu Moja Firma.

Tak. W przypadku zdjęć Street View, nasze narzędzie „Zgłoś problem” umożliwia użytkownikom przesłanie prośby o zamazanie 360-stopniowych panoram, na których się znajdują. Użytkownicy mogą też poprosić o usunięcie zdjęć przedstawiających nieodpowiednie treści. Właściciele firm mogą poprosić o usunięcie zdjęć w formacie 360 stopni wykonanych przez fotografów. Służą do tego linki „Zgłoś problem” i „Zgłoś nieodpowiednie zdjęcie”.