var sp_preloader = '0'; var sp_gotop = '0'; var sp_offanimation = 'slidetop';

Aplikacje VR

Aplikacje VR, czyli w wolnym tłumaczeniu aplikacje virtual reality, czyli to aplikacje których używają gogle wirtualnej rzeczywistości. Aby zobaczyć co zawiera aplikacja, obracamy głową a tym samym ustawiając ekran, w obszar sfery który nas interesuje.

Na obrazie który jest sfera znajdują się elementy interaktywne które uruchamiamy celownikiem. Wirtualna rzeczywistość powoli wkracza w nasze życie. Gogle VR służące do przeglądania i sterowania aplikacjami są coraz bardziej dopracowane. Zmienia sposób w jaki konsumujemy treści. Jeszcze niedawno byliśmy zachwyceni filmami 360 stopni i pierwszymi kamerami 360 stopni. Dziś technologia 360 stopni nabiera tempa, bo rozdzielczość kamer 8K staje się standardem.

VR to nowa technologia, która zrewolucjonizuje wiele branż. Coraz częściej wykorzystywana jest m.in. w medycynie, wojsku w motoryzacji. Gogle do wirtualnej rzeczywistości pozwalają nam przeżyć doznania, jakich nie zapewniają żadne inne urządzenia służące do wyświetlania obrazu. Zakładając gogle VR przenosimy się w zupełnie inne miejsce. Najpopularniejszym zastosowaniem gogli VR są gry. Bez względu na to, jakie kto ma preferencje i ulubione gatunki gier, każdy bez problemu powinien znaleźć interesującą pozycję. Gry VR pod względem wizualnym często są gorsze od tych tradycyjnych, ale dzięki temu że gracz jest w samym epicentrum akcji gry VR zyskują na doznaniach. Obracanie głową i sterowanie gestami rąk przenosi doznania w zupełnie inny wymiar. Odcięcie od świata zewnętrznego pozwala grać na zupełnie innym poziomie! Wirtualna rzeczywistość na tym etapie jest bardzo wciągająca. Trzeba mieć jednak świadomość, że to dopiero początek. Z uwagi na ograniczenia sprzętowe i słabe moce obliczeniowe sektor i technologia 360 stopni dopiero raczkuje.

Jeśli ktoś nie lubi gier, ale chciałby zobaczyć coś ciekawego, można przeglądać coś innego, na przykład filmy 360 stopni których na dzień dzisiejszy na YouTube są tysiące. Można wygodnie rozsiąść się w fotelu i podziwiać niezwykłe widoki. Filmy i zdjęcia w wirtualnej rzeczywistości stały się powszechne dzięki pojawieniu się w sprzedaży kamer sferycznych, za sprawą których możemy znaleźć mnóstwo materiałów wideo nagranych w 360-stopniach. Filmy 360 stopni da się także obejrzeć bezpośrednio na ekranie komputera lub smartfona, ale o wiele większą frajdę sprawia oglądanie ich w goglach VR. Dzięki temu mamy okazję stanąć w samym środku akcji i zobaczyć nie tylko to, co w tradycyjnych filmach chce pokazać nam reżyser, ale także wszystko to, co znajduje się dookoła kamery.

Aplikacje VR służą do przeglądania zdjęć 360 stopni w formie wirtualnych wycieczek. Potencjał wirtualnej rzeczywistości jest wielki. Największa firma sfotografowała wszystkie ulice na świecie, dzięki czemu możemy zwiedzić cały świat nie wychodząc z domu. Firmy pokazują siedziby. Wiele obiektów muzealnych zachęca do odwiedzin poprzez bezpłatne aplikacje VR, w których użytkownik może przyjrzeć się z bliska wybranym ekspozycjom. Dzięki goglom VR możemy być wszędzie, siedząc w domowym zaciszu.