var sp_preloader = '0'; var sp_gotop = '0'; var sp_offanimation = 'slidetop';

Wirtualny spacer 360

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Wirtualny spacer to prezentacja interaktywna istniejącej lokalizacji za pomocą filmów lub zdjęć 360 stopni. Aplikacja multimedialna, która jest silnikiem spaceru powinna mieć możliwość obracania ekranem w dowolnym kierunku. Istnieje kilka metod i technik tworzenia wirtualnego spaceru. Dobrze wykonany wirtualny spacer powinien składać się z ładnych perfekcyjnie wykonanych zdjęć. Perfekcyjnie wykonane zdjęcia to zdjęcia ostre, o ładnej kolorystyce, bez zniekształceń. Aplikacja powinna zawierać zdjęcia z poziomu oczu oraz w miarę możliwości zdjęcia z innej perspektywy np.: z masztu i z drona. Widoki z różnej perspektywy z pewnością dodatkowo uatrakcyjnią zawartość merytoryczną wirtualnego spaceru. Aplikacja wirtualny spacer powinien mieć ładnie zaprojektowany intuicyjny panel nawigacyjny, na którym łatwo można znaleźć przyciski sterujące, mapki, galerie zdjęć i odnośniki do innych stron internetowych. Wirtualny spacer może również zawierać narrację lektorską, muzykę w tle oraz opisy tekstowe, które uprzyjemnią użytkownikom zwiedzanie wirtualne. Wszystkie te elementy pomagają w tworzeniu realistycznej prezentacji rzeczywistości oraz mają po prostu za zadanie dostarczenie oglądającemu wielu informacji o danej lokalizacji w przyjemny sposób. Wirtualny spacer pomaga w prezentowaniu widoków ogólnie dostępnych jak i niedostępnych obszarów, stanowią ciekawą i doskonałą alternatywę dla wycieczek realnych. Zakładając że dla niektórych ludzi wydatki, czas lub logistyka mogą stanowić pewien problem.

Istnieje wiele rodzajów wirtualnych spacerów, które można zobaczyć w internecie. Realizujemy wirtualne spacery w każdej możliwej postaci. W ofercie firmy znajdziecie Państwo przykłady wykonania. Istnieje przynajmniej kilka sposobów aby spacer wirtualny wyróżniał się od innych podobnych. Okazuje się że można zamiast zdjęć 360 stopni zastosować format filmowy. Wtedy otoczenie wokół ożywia się, a obserwujący zyskuje dodatkowe wrażenia. Więcej materiałów o wirtualnych spacerach LivePano i spacerach z filmów sferycznych a także video panoramach znajdziecie w materiałach poniżej. 

Chcąc wyczerpać temat o możliwościach programowania wirtualnych spacerów  i dostarczania treści w formatach 360 stopni, trzeba zatrzymać się na chwilę na zdjęciach trójwymiarowych. Spacer z wykorzystaniem widzenia binokularnego, czyli spacer 3D, w którym zachodzi widzenie w trój-wymiarze może również okazać się ciekawą opcją na zyskanie dodatkowych jeszcze bardziej realnych wrażeń z oglądania wirtualnych spacerów. To opcja z wykorzystaniem gogli wirtualnej rzeczywistości.

Każdy rodzaj spaceru wirtualnego jest wykonywany zgodnie z najnowszymi standardami w HTML5. Spacery są kompatybilne ze wszystkimi systemami operacyjnymi, ze wszystkimi przeglądarkami oraz działają zarówno na komputerach jak również na urządzeniach mobilnych. Spacer wirtualny może być również uruchamiany z dowolnego nośnika danych, czyli z płyty dvd lub pendriva. Można to oczywiście wykorzystać i przekazywać spacer na płytach DVD pewnym grupom osób  na targach lub konferencjach. Prezentacja wirtualna może być również dostępna jako aplikacja na smartfona w sklepie Google Play. Wtedy użytkownicy mogą sobie pobrać apkę na własny telefon i przeglądać offline w dowolnym momencie, także z wykorzystaniem trybu VR za pomocą gogli VR.